  • Y162615K6000A15R
Y162615K6000A15R
advertisement
Manufacturer No:
Y162615K6000A15R
HK JDW NO:
890-Y162615K6000A15R
Description:
VSMP Series, Metal Foil, 15.6kOhms, 0.3W, ±0.05%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y162615K6000A15R
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Strip
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.062W 3.81mmx1.57mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    15.6kOhms
  • Power (Watts)
    0.3W
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm