  • Y1626110R000Q39W
Y1626110R000Q39W
advertisement
Manufacturer No:
Y1626110R000Q39W
HK JDW NO:
890-Y1626110R000Q39W
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Description:
VSMP Series, Metal Foil, 110Ohms, 0.3W, ±0.02%, -55°C~150°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y1626110R000Q39W
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    VSMP
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.062W 3.81mmx1.57mm
  • Tolerance
    ±0.02%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    110Ohms
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.3W
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm