  • Y16256K98000B23R
Y16256K98000B23R
advertisement
Manufacturer No:
Y16256K98000B23R
Manufacturer:
Vishay Precision Group
HK JDW NO:
4833-Y16256K98000B23R
Description:
Metal Foil, 6.98kOhm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
Y16256K98000B23R
  • Tolerance
    0.1%
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    0.2 ppm/°C
  • Resistance
    6.98kOhm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Foil
  • Power Dissipation-Max
    300mW
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.5748mm