  • Y16254K75000F9W
Y16254K75000F9W
advertisement
Manufacturer No:
Y16254K75000F9W
HK JDW NO:
890-Y16254K75000F9W
Description:
FIXED RESISTOR VSMP Series, Metal Foil, 4.75kOhm, 0.3W, ±1%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y16254K75000F9W
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tray
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    4.75kOhm
  • Power (Watts)
    0.3W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Max Power Dissipation
    300mW
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm