  • Y16252K49000T0W
Y16252K49000T0W
advertisement
Manufacturer No:
Y16252K49000T0W
HK JDW NO:
890-Y16252K49000T0W
Description:
VSMP Series, Metal Foil, 2.49kOhms, 0.3W, ±0.01%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y16252K49000T0W
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    VSMP
  • Published
    2003
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    2.49kOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.3W
  • Max Power Dissipation
    300mW
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.5748mm