  • Y162522K0000T9W
Y162522K0000T9W
advertisement
Manufacturer No:
Y162522K0000T9W
HK JDW NO:
890-Y162522K0000T9W
Description:
FIXED RESISTOR VSMP Series, Metal Foil, 22kOhm, 0.3W, ±0.01%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y162522K0000T9W
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    22kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper - with Nickel barrier
  • Power (Watts)
    0.3W
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Packing Method
    Waffle Pack
  • Max Power Dissipation
    300mW
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.3W
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Working Voltage
    87V
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm