  • Y162520K0000T9R
Y162520K0000T9R
advertisement
Manufacturer No:
Y162520K0000T9R
HK JDW NO:
890-Y162520K0000T9R
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
VSMP Series, Metal Foil, 20kOhms, 0.3W, ±0.01%, -55°C~150°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y162520K0000T9R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Copper, Tin
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Supplier Device Package
    1206
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2003
  • Series
    VSMP
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    20kOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.3W
  • Voltage - Rated
    77.4V
  • Power Rating
    300mW
  • Voltage - Rated DC
    77.4V
  • Max Power Dissipation
    300mW
  • Depth
    1.57mm
  • Military Standard
    Not
  • Voltage - Rated AC
    77.4V
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    635μm
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.57mm