  • Y162516K1500Q0R
Y162516K1500Q0R
advertisement
Manufacturer No:
Y162516K1500Q0R
HK JDW NO:
890-Y162516K1500Q0R
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
VSMP Series, Metal Foil, 16.15kOhms, 0.3W, ±0.02%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y162516K1500Q0R
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Strip
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
  • Tolerance
    ±0.02%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    16.15kOhms
  • Power (Watts)
    0.3W
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm