  • Y162512R5000C9W
Y162512R5000C9W
advertisement
Manufacturer No:
Y162512R5000C9W
HK JDW NO:
890-Y162512R5000C9W
Description:
VSMP Series, Metal Foil, 12.5Ohms, 0.3W, ±0.25%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y162512R5000C9W
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tray
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
  • Tolerance
    ±0.25%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    12.5Ohms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.3W
  • Max Power Dissipation
    300mW
  • Height
    635μm
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.5748mm