  • Y162510K2000T0R
Y162510K2000T0R
advertisement
Manufacturer No:
Y162510K2000T0R
HK JDW NO:
890-Y162510K2000T0R
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
VSMP Series, Metal Foil, 10.2kOhms, 0.3W, ±0.01%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y162510K2000T0R
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    10.2kOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.3W
  • Max Power Dissipation
    300mW
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    635μm
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.5748mm