  • Y1624825R000B9W
Y1624825R000B9W
advertisement
Manufacturer No:
Y1624825R000B9W
HK JDW NO:
890-Y1624825R000B9W
Description:
FIXED RESISTOR VSMP Series, Metal Foil, 825Ohm, 0.2W 1/5W, ±0.1%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y1624825R000B9W
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tray
  • Size / Dimension
    0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±0.1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    825Ohm
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm