  • Y16245K80000T9W
Y16245K80000T9W
advertisement
Manufacturer No:
Y16245K80000T9W
HK JDW NO:
890-Y16245K80000T9W
Description:
VSMP Series, Metal Foil, 5.8kOhms, 0.2W 1/5W, ±0.01%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y16245K80000T9W
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Length
    2.032mm
  • Width
    1.27mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tray
  • Size / Dimension
    0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    5.8kOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm