  • Y16245K05000T0R
Y16245K05000T0R
advertisement
Manufacturer No:
Y16245K05000T0R
HK JDW NO:
890-Y16245K05000T0R
Description:
VSMP Series, Metal Foil, 5.05kOhms, 0.2W 1/5W, ±0.01%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y16245K05000T0R
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    5.05kOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm
  • Length
    2.032mm
  • Width
    1.27mm