  • Y1624200R000A24R
Y1624200R000A24R
advertisement
Manufacturer No:
Y1624200R000A24R
HK JDW NO:
890-Y1624200R000A24R
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Description:
VSMP Series, Metal Foil, 200Ohms, 0.2W 1/5W, ±0.05%, -55°C~150°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y1624200R000A24R
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
    0805
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    VSMP
  • Size / Dimension
    0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    200Ohms
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm