  • Y16221K40000T0L
Y16221K40000T0L
advertisement
Manufacturer No:
Y16221K40000T0L
HK JDW NO:
890-Y16221K40000T0L
Package:
TO-220-2
Datasheet:
Description:
1.4kOhms, 8W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y16221K40000T0L
  • Package / Case
    TO-220-2
  • Supplier Device Package
    TO-220
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    VPR220Z
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.400Lx0.150W 10.16mmx3.81mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    1.4kOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    8W
  • Max Power Dissipation
    8W
  • Height
    21.463mm
  • Height Seated (Max)
    0.845 21.46mm
  • Length
    10.16mm
  • Width
    3.81mm