  • Y1612970R000T9W
Y1612970R000T9W
advertisement
Manufacturer No:
Y1612970R000T9W
HK JDW NO:
890-Y1612970R000T9W
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
Description:
VSM Series, Metal Foil, 970Ohms, 0.4W 2/5W, ±0.01%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y1612970R000T9W
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Supplier Device Package
    2512
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    VSM
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.249Lx0.127W 6.32mmx3.23mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    970Ohms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.4W 2/5W
  • Max Power Dissipation
    400mW
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    635μm
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm
  • Length
    6.3246mm
  • Width
    3.2258mm