  • Y16111K67000T9W
Y16111K67000T9W
advertisement
Manufacturer No:
Y16111K67000T9W
HK JDW NO:
890-Y16111K67000T9W
Description:
VSM Series, Metal Foil, 1.67kOhms, 0.3W, ±0.01%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y16111K67000T9W
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Copper, Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tray
  • Size / Dimension
    0.198Lx0.097W 5.03mmx2.46mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    1.67kOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.3W
  • Max Power Dissipation
    300mW
  • Case Code (Metric)
    5025
  • Case Code (Imperial)
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm
  • Length
    5.0292mm
  • Width
    2.4638mm