  • Y161112K1000B0R
Y161112K1000B0R
advertisement
Manufacturer No:
Y161112K1000B0R
HK JDW NO:
890-Y161112K1000B0R
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
Description:
VSM Series, Metal Foil, 12.1kOhms, 0.3W, ±0.1%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y161112K1000B0R
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Supplier Device Package
    2010
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    VSM
  • Size / Dimension
    0.198Lx0.097W 5.03mmx2.46mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    12.1kOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.3W
  • Max Power Dissipation
    300mW
  • Case Code (Metric)
    5025
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    635μm
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm
  • Length
    5.0292mm
  • Width
    2.4638mm