  • Y161110R0000C49R
Y161110R0000C49R
advertisement
Manufacturer No:
Y161110R0000C49R
HK JDW NO:
890-Y161110R0000C49R
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
Description:
VSM Series, Metal Foil, 10Ohms, 0.3W, ±0.25%, -55°C~150°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y161110R0000C49R
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Supplier Device Package
    2010
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    VSM
  • Size / Dimension
    0.198Lx0.097W 5.03mmx2.46mm
  • Tolerance
    ±0.25%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    10Ohms
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.3W
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm