  • Y160850R0000F0L
Y160850R0000F0L
advertisement
Manufacturer No:
Y160850R0000F0L
HK JDW NO:
890-Y160850R0000F0L
Package:
Radial - 4 Leads
Step5Bar-code shipping tag
Y160850R0000F0L
  • Package / Case
    Radial - 4 Leads
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Series
    VCS232Z
  • Size / Dimension
    1.240Lx0.177W 31.50mmx4.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    4
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    50Ohms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    2W
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Height
    13.0048mm
  • Height Seated (Max)
    0.512 13.00mm
  • Length
    31.496mm
  • Width
    4.4958mm