  • Y16074R00000E9W
Y16074R00000E9W
advertisement
Manufacturer No:
Y16074R00000E9W
HK JDW NO:
890-Y16074R00000E9W
Description:
VCS1625Z Series, Metal Foil, 4Ohms, 0.5W 1/2W, ±0.2%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y16074R00000E9W
  • Package / Case
    Wide 2516 (6440 Metric), 1625
  • Supplier Device Package
    SMD
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tray
  • Size / Dimension
    0.160Lx0.250W 4.10mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±0.2%
  • Feature
    Current Sense, Non-Inductive
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    4Ohms
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Height Seated (Max)
    0.040 1.02mm