  • Y16070R50000D9W
Y16070R50000D9W
advertisement
Manufacturer No:
Y16070R50000D9W
HK JDW NO:
890-Y16070R50000D9W
Package:
Wide 2516 (6440 Metric), 1625
Datasheet:
Description:
VCS1625Z Series, Metal Foil, 500mOhms, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~150°C
Quantity:
In Stock : 712
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y16070R50000D9W
  • Package / Case
    Wide 2516 (6440 Metric), 1625
  • Supplier Device Package
    SMD
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    VCS1625Z
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.160Lx0.250W 4.06mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Feature
    Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    500mOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Case Code (Metric)
    6440
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    1.016mm
  • Height Seated (Max)
    0.040 1.02mm
  • Length
    4.064mm
  • Width
    6.35mm