  • Y1521V0400TT0L
Y1521V0400TT0L
advertisement
Manufacturer No:
Y1521V0400TT0L
HK JDW NO:
890-Y1521V0400TT0L
Package:
8-SMD, Gull Wing
Step5Bar-code shipping tag
Y1521V0400TT0L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-SMD, Gull Wing
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SMNH
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.520Lx0.295W 13.21mmx7.49mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    100Ohm 400Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Number of Resistors
    4
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    100mW
  • Resistor-Ratio-Drift
    ±0.5ppm/°C
  • Resistor Matching Ratio
    ±0.01%
  • Height
    4.572mm
  • Height Seated (Max)
    0.180 4.57mm
  • Length
    13.208mm
  • Width
    7.493mm