  • Y1508100R000BR23R
Y1508100R000BR23R
advertisement
Manufacturer No:
Y1508100R000BR23R
HK JDW NO:
890-Y1508100R000BR23R
Package:
Radial
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y1508100R000BR23R
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    RNC90T
  • Size / Dimension
    0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±5ppm/°C
  • Resistance
    100Ohms
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.6W
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Height Seated (Max)
    0.336 8.53mm