  • Y14962K18000Q0W
Y14962K18000Q0W
advertisement
Manufacturer No:
Y14962K18000Q0W
HK JDW NO:
890-Y14962K18000Q0W
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
VSM Series, Metal Foil, 2.18kOhms, 0.15W, ±0.02%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y14962K18000Q0W
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tray
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
  • Tolerance
    ±0.02%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    2.18kOhms
  • Power (Watts)
    0.15W
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm