  • Y1496201R000F0W
Y1496201R000F0W
advertisement
Manufacturer No:
Y1496201R000F0W
HK JDW NO:
890-Y1496201R000F0W
Description:
VSM Series, Metal Foil, 201Ohms, 0.15W, ±1%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y1496201R000F0W
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    201Ohms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.15W
  • Max Power Dissipation
    150mW
  • Height
    635μm
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.5748mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
  • Tolerance
    ±1%