  • Y1496200R000B9R
Y1496200R000B9R
advertisement
Manufacturer No:
Y1496200R000B9R
HK JDW NO:
890-Y1496200R000B9R
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
VSM Series, Metal Foil, 200Ohms, 0.15W, ±0.1%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y1496200R000B9R
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    200Ohms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.15W
  • Max Power Dissipation
    150mW
  • Height
    635μm
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.5748mm