  • Y149610K0000A9W
Y149610K0000A9W
advertisement
Manufacturer No:
Y149610K0000A9W
HK JDW NO:
890-Y149610K0000A9W
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
VSM Series, Metal Foil, 10kOhms, 0.15W, ±0.05%, -55°C~150°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y149610K0000A9W
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package
    1206
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    VSM
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    10kOhms
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.15W
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm