  • Y1496100R000Q9W
Y1496100R000Q9W
advertisement
Manufacturer No:
Y1496100R000Q9W
HK JDW NO:
890-Y1496100R000Q9W
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
VSM Series, Metal Foil, 100Ohms, 0.15W, ±0.02%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y1496100R000Q9W
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Power (Watts)
    0.15W
  • Max Power Dissipation
    150mW
  • Height
    635μm
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.5748mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package
    1206
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    VSM
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
  • Tolerance
    ±0.02%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    100Ohms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C