  • Y14880R09670D0R
Y14880R09670D0R
advertisement
Manufacturer No:
Y14880R09670D0R
HK JDW NO:
890-Y14880R09670D0R
Step5Bar-code shipping tag
Y14880R09670D0R
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Supplier Device Package
    3637
  • Operating Temperature
    -65°C~170°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.360Lx0.370W 9.14mmx9.40mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Feature
    Current Sense, Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    ±15ppm/°C
  • Resistance
    96.7mOhms
  • Max Operating Temperature
    170°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power (Watts)
    2W
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Height
    889μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.89mm
  • Length
    9.144mm
  • Width
    9.398mm