  • Y14880R03320D0R
Y14880R03320D0R
advertisement
Manufacturer No:
Y14880R03320D0R
HK JDW NO:
890-Y14880R03320D0R
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Description:
CSM Series, Metal Foil, 33.2mOhms, 2W, ±0.5%, -65°C~170°C
Step5Bar-code shipping tag
Y14880R03320D0R
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -65°C~170°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    CSM
  • Size / Dimension
    0.360Lx0.370W 9.14mmx9.40mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Feature
    Current Sense
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Temperature Coefficient
    ±15ppm/°C
  • Resistance
    33.2mOhms
  • Power (Watts)
    2W
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.89mm