  • Y14870R19800F9W
Y14870R19800F9W
advertisement
Manufacturer No:
Y14870R19800F9W
HK JDW NO:
890-Y14870R19800F9W
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
Description:
CSM Series, Metal Foil, 198mOhms, 1W, ±1%, -65°C~170°C
Step5Bar-code shipping tag
Y14870R19800F9W
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Operating Temperature
    -65°C~170°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    CSM
  • Size / Dimension
    0.250Lx0.125W 6.35mmx3.18mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Current Sense, Moisture Resistant
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Temperature Coefficient
    ±15ppm/°C
  • Resistance
    198mOhms
  • Max Operating Temperature
    170°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power (Watts)
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Height
    889μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.89mm
  • Length
    6.35mm
  • Width
    3.175mm