  • Y14870R19300D6R
Y14870R19300D6R
advertisement
Manufacturer No:
Y14870R19300D6R
Manufacturer:
Vishay Precision Group
HK JDW NO:
4833-Y14870R19300D6R
Package:
2512
Datasheet:
Description:
Metal Foil, 193mOhm, 0.5%,
Step5Bar-code shipping tag
Y14870R19300D6R
  • Package / Case
    2512
  • Tolerance
    0.5%
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    15 ppm/°C
  • Resistance
    193mOhm
  • Max Operating Temperature
    170°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Foil
  • Power Dissipation-Max
    1W
  • Length
    6.35mm
  • Width
    3.175mm