  • Y14870R04990D0W
Y14870R04990D0W
advertisement
Manufacturer No:
Y14870R04990D0W
HK JDW NO:
890-Y14870R04990D0W
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
Description:
CSM Series, Metal Foil, 49.9mOhms, 1W, ±0.5%, -65°C~170°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y14870R04990D0W
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Supplier Device Package
    2512
  • Operating Temperature
    -65°C~170°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    CSM
  • Size / Dimension
    0.250Lx0.125W 6.35mmx3.18mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Feature
    Current Sense, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Temperature Coefficient
    ±15ppm/°C
  • Resistance
    49.9mOhms
  • Max Operating Temperature
    170°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Height
    889μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.89mm
  • Length
    6.35mm
  • Width
    3.175mm