  • Y14790R50000C9L
Y14790R50000C9L
advertisement
Manufacturer No:
Y14790R50000C9L
HK JDW NO:
890-Y14790R50000C9L
Package:
TO-204AA
Datasheet:
Description:
500mOhms, 10W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y14790R50000C9L
  • Package / Case
    TO-204AA
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Series
    VHP4Z
  • Size / Dimension
    1.530Lx1.000W 38.86mmx25.40mm
  • Tolerance
    ±0.25%
  • Feature
    Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Number of Terminations
    4
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    500mOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    10W
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Height
    8.509mm
  • Height Seated (Max)
    0.335 8.51mm
  • Length
    38.862mm
  • Width
    25.4mm