  • Y14681R00000F0L
Y14681R00000F0L
advertisement
Manufacturer No:
Y14681R00000F0L
HK JDW NO:
890-Y14681R00000F0L
Package:
Radial - 4 Leads
Datasheet:
Description:
1Ohms, 10W, Metal Foil,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y14681R00000F0L
  • Package / Case
    Radial - 4 Leads
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    VFP4Z
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    1.575Lx0.276W 40.00mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    4
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    1Ohms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    10W
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Height
    20.3962mm
  • Height Seated (Max)
    0.803 20.40mm
  • Length
    40.005mm
  • Width
    7.0104mm