  • Y14671R66670B0L
Y14671R66670B0L
advertisement
Manufacturer No:
Y14671R66670B0L
HK JDW NO:
890-Y14671R66670B0L
Description:
1.6667Ohms, 10W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y14671R66670B0L
  • Package / Case
    Radial - 4 Leads
  • Supplier Device Package
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    1.339Lx0.210W 34.00mmx5.33mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    1.6667Ohms
  • Power (Watts)
    10W
  • Height Seated (Max)
    1.024 26.00mm