  • Y14671R00000F9L
Y14671R00000F9L
advertisement
Manufacturer No:
Y14671R00000F9L
HK JDW NO:
890-Y14671R00000F9L
Description:
1Ohms, 10W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y14671R00000F9L
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    1.339Lx0.210W 34.00mmx5.33mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    1Ohms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    10W
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Height
    26.0096mm
  • Height Seated (Max)
    1.024 26.00mm
  • Length
    34.0106mm
  • Width
    5.334mm