  • Y146710R0000B0L
Y146710R0000B0L
advertisement
Manufacturer No:
Y146710R0000B0L
HK JDW NO:
890-Y146710R0000B0L
Description:
FIXED RESISTOR, 10Ohm, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y146710R0000B0L
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    1.339Lx0.210W 34.00mmx5.33mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Pbfree Code
    no
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    10Ohm
  • Composition
    Metal Foil
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Height
    26.0096mm
  • Height Seated (Max)
    1.024 26.00mm