  • Y145593R1000A9W
Y145593R1000A9W
advertisement
Manufacturer No:
Y145593R1000A9W
HK JDW NO:
890-Y145593R1000A9W
Description:
VSM Series, Metal Foil, 93.1Ohms, 0.2W 1/5W, ±0.05%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y145593R1000A9W
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Copper, Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    VSM
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.062W 3.81mmx1.57mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    93.1Ohms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm
  • Length
    3.81mm
  • Width
    1.5748mm