  • Y14557K50000T9R
Y14557K50000T9R
advertisement
Manufacturer No:
Y14557K50000T9R
HK JDW NO:
890-Y14557K50000T9R
Description:
VSM Series, Metal Foil, 7.5kOhms, 0.2W 1/5W, ±0.01%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y14557K50000T9R
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    7.5kOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm
  • Length
    3.81mm
  • Width
    1.5748mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.062W 3.81mmx1.57mm
  • Tolerance
    ±0.01%