  • Y145520K0000B0R
Y145520K0000B0R
advertisement
Manufacturer No:
Y145520K0000B0R
HK JDW NO:
890-Y145520K0000B0R
Description:
VSM Series, Metal Foil, 20kOhms, 0.2W 1/5W, ±0.1%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y145520K0000B0R
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.062W 3.81mmx1.57mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    20kOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm
  • Length
    3.81mm
  • Width
    1.5748mm