  • Y14551K69000F0R
Y14551K69000F0R
advertisement
Manufacturer No:
Y14551K69000F0R
HK JDW NO:
890-Y14551K69000F0R
Step5Bar-code shipping tag
Y14551K69000F0R
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.062W 3.81mmx1.57mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    1.69kOhm
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm