  • Y1453161R054V9L
Y1453161R054V9L
advertisement
Manufacturer No:
Y1453161R054V9L
HK JDW NO:
890-Y1453161R054V9L
Description:
161.054Ohms, 0.6W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y1453161R054V9L
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
  • Tolerance
    ±0.005%
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    161.054Ohms
  • Power (Watts)
    0.6W
  • Height Seated (Max)
    0.336 8.53mm