  • Y1447190R000V9L
Y1447190R000V9L
advertisement
Manufacturer No:
Y1447190R000V9L
HK JDW NO:
890-Y1447190R000V9L
Description:
190Ohms, 2W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y1447190R000V9L
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    1.200Lx0.260W 30.48mmx6.60mm
  • Tolerance
    ±0.005%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    190Ohms
  • Power (Watts)
    2W
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.49mm