  • Y144191R0000T9L
Y144191R0000T9L
advertisement
Manufacturer No:
Y144191R0000T9L
HK JDW NO:
890-Y144191R0000T9L
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR, 91Ohm, Metal Foil,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y144191R0000T9L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.49mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Z
  • Published
    2003
  • Size / Dimension
    0.575Lx0.160W 14.61mmx4.06mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    91Ohm
  • Composition
    Metal Foil
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Working Voltage
    350V
  • Lead Spacing
    10.16mm
  • Lead Diameter
    0.64 mm
  • Size Code
    5816
  • Height
    10.4902mm