  • Y117275R0000A0W
Y117275R0000A0W
advertisement
Manufacturer No:
Y117275R0000A0W
HK JDW NO:
890-Y117275R0000A0W
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Description:
VSM Series, Metal Foil, 75Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y117275R0000A0W
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    75Ohms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm
  • Length
    2.032mm
  • Width
    1.27mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tray
  • Size / Dimension
    0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±0.05%