  • Y11726K04000T9R
Y11726K04000T9R
advertisement
Manufacturer No:
Y11726K04000T9R
HK JDW NO:
890-Y11726K04000T9R
Description:
VSM Series, Metal Foil, 6.04kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.01%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y11726K04000T9R
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Strip
  • Size / Dimension
    0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    6.04kOhms
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm