  • Y11725K62000Q0W
Y11725K62000Q0W
advertisement
Manufacturer No:
Y11725K62000Q0W
HK JDW NO:
890-Y11725K62000Q0W
Step5Bar-code shipping tag
Y11725K62000Q0W
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Resistance
    5.62kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tray
  • Size / Dimension
    0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±0.02%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C