  • Y11721K66600T9W
Y11721K66600T9W
advertisement
Manufacturer No:
Y11721K66600T9W
HK JDW NO:
890-Y11721K66600T9W
Description:
VSM Series, Metal Foil, 1.666kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.01%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y11721K66600T9W
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    VSM
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    1.666kOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Depth
    1.27mm
  • Military Standard
    Not
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm
  • Length
    2.032mm
  • Width
    1.27mm